Kita įranga

DTG spausdintuvai, specialisto įžvalgos ir priežiūra

Trumpa specialisto įžvalga apie DTG spausdintuvus

„Kai aš pirmą kartą, dar 2004 m., sukūriau DTG spausdintuvą, buvau įsitikinęs, kad drabužių dekoravimo pramonei bus lengva pridėti šį procesą į savo triukų krepšį. Tuo metu dauguma mašinų buvo paprasčiausias rašalinis popieriaus spausdintuvas „Epson“, kuris buvo perdarytas spausdinimui ant kitų medžiagų.

2004 m. ir 2005 m. parduoti pirmieji CMYK bei šviesių spalvų CMYK spausdintuvai, kuriose naudojamos specialios pigmentinės tekstilės rašalai. Šiuose rašaluose buvo pigmentų, kurie neužkietėdavo, todėl spausdintuve rašalas galėjo likti kelias dienas ar net savaites be jokių problemų su užklijavimu.

2005 m. einant į pabaigą aš pradėjau kalbėtis su viena dažų įmone apie galimybę pagaminti baltuosius dažus DTG mašinoms. Pirmoji jų reakcija buvo neigiama, tačiau po daugelio mano įkalbinėjimų jie sukūrė baltą rašalą pagamintą iš titano dioksido kaip baltas pigmentines daleles. Tai tas pats ir vienintelis pigmentas naudojamas baltame rašale, tas pats ir sienų ar baldų dažymui, įvairiose dangose ir t.t. Tai pramonėje vadinama TIO2 ir šis pigmentas yra „sunkus“, t.y. linkęs į nusodinimą.

2006 m. rugsėjį pristatėme pirmą „baltą“ spausdintuvą ir manėm, kad sėkmė jau mūsų rankose. Tačiau vietoj to sukėlėme 20 kartų didesnių spausdinimo mašinų problemų. Mes nebuvome pasiruošę faktui, kad dauguma vartotojų manė, kad jie nusipirko spausdintuvus „įjunk ir gamink“ ir neturėjo visai jokio suvokimo apie padidintą techninę priežiūrą. Tai buvo košmaras. Ir net šiandien spausdinimas su baltu rašalu vis dar kelia problemų vartotojams, kurie nenori prisiimti atsakomybės už savo investicijas.

Aš papasakojau šią trumpą istoriją, nes dabar, kai jau nepardavinėju spausdintuvų, tačiau palaikau ryšius su buvusiais klientais, kurie mano, kad „DTG“ spausdintuvai paprastai neveikia, o pramonės forumuose buvo daug neigiamų pasisakymų dėl „DTG“ mašinų. Tiesa ta, kad kiekvieną dieną tūkstančiai DTG mašinų spausdina įvairius marškinėlius. Dauguma gamintų yra užsiėmę spausdinimu ir nešvaisto laiko įvairiuose pramonės forumuose. Taip, jie visi išmoko „paslaptį“ kaip užsidirbti pinigų su savo spausdintuvais ir, žinoma, ši „paslaptis“ galėjo būti labai skaudi  mokymosi patirtis.“

Kokia toji „paslaptis“? Priežiūra, priežiūra ir dar kartą priežiūra!

Šioms mašinoms būtinas reguliarus spausdinimas. Tai reiškia, kad jeigu jūs nespausdinate kiekvieną dieną ar dar rečiau, jūsų CMYK spalvos turėtų išsilaikyti gerai. Tačiau baltam rašalui reikalingas kasdieninis naudojimas. TIO2 pigmentas subėgs į linijas, užsikimš galvutės ir Jūs turėsite daug problemų.

Didelės kompanijos, tokios kaip „Zazzle“, „Cafe Press“, „Spreadshirt“ ir daugelis kitų, naudoja šias tikslias mašinas. Jie išsiaiškino, kad jei naudosite DTG spausdintuvus ir stenksitės, kad rašalas tekėtų, tuomet problemų neturėsite.

Prieš nuspręsdami nepirkti DTG spausdintuvo, nes nenorite turėti problemų, pagalvokite dar kartą. DTG spausdintuvas spausdins pilną, įvairių spalvų vaizdą ant šviesių ir tamsių marškinėlių per kelias minutes. Jūs turėsite daugiau nei didmeninius marškinėlius.

Tačiau turėsite prisiimti atsakomybę už savo investicijas. Tai ne „įsijunk ir gamink“ būdas. Jeigu nenorite prisiimti mažos atsakomybės ir valyti savo mašiną prieš dienos pabaigą ar nenorite imtis tinkamų priemonių, kad kasdien nenukristų rašalas (net jei naudojate paprastą galvutės valymą arba du), tuomet – nepirkite DTG mašinos.

Prašau penkių minučių per dieną

DTG spausdintuvo techninė priežiūra nėra sunki, tačiau kiekvieną dieną reikia skirti laiko. Keletas dalykų, kuriuos turėtumėte daryti kiekvieną dieną ar tada, kai naudojate įrenginį.

Pirmą kartą įjungus mašiną

Įjungus mašiną turite atlikti du ar tris galvos valymo ciklus. Tai padidina rašalo judėjimą ir padeda atidaryti galvas, kurios gali būti užkimštos.

Tą patį turite padaryti ir baigus darbą.

Išvalykite uždengimo stotį

Uždengimo stotis yra ta magija, kuri pakyla prieš spausdinimo galvą ir užsimauna arba užsandarina ją taip, kad galva neužsikimštų. Kai jūs atliekate galvos valymą, viršutinė stotis užsandarina galvą iš išorinio oro.  Uždegimo stotis per tam tikrą laiką gali gauti rašalo gabalus (ypač baltus). Kai mašina atlieka galvutės valymo ciklą, uždengimo stotis uždengia galą, o vakuumas ištraukia rašalą iš galvos ir ištuština į šiukšlių baką.

Uždengimo stotis naktį

Išleiskite keletą lašelių galvutės valymo skysčio arba stiklų valymo valikio, laikykite galvą drėgną ir išvengsite jos uždžiūvimo.

Išvalykite valytuvo mentę

Visi „Epson“ spausdintuvai turi mažą valytuvo mentę ( ji atrodo kaip mažas mašinos valytuvas). Šis peilis naudojamas galvos dugnui nuvalyti. Kai spausdinate dideliu greičiu, rašalas yra išmetamas ant marškinėlių, galvos dugnas gali pradėti rašalo susidarymą. Valytuvas valo galvą. Jūs turite valyti valytuvo mentę kiekvieną dieną. Išvalykite valytuvą taip pat kaip uždarymo stotį.

Išvalykite spausdinimo galvutės apatinę dalį

Kai spausdinate su spausdinimo galvute labai lėtai ir arti marškinėlių (taip užtikrinama geriausia kokybė), galvą pakelkite nuo marškinėlių. Rašalas gali pradėti kauptis iš inkunuoto skysčio kiekio per jį. Naudodami neaustinį audinį nuvalykite galvos dugną ir kraštus aplinkui. Būkite atsargūs, kad nesubraižytumėte galvos dugno.

Patikrinkite rašalo lygius

Viena iš atviro rašalo sistemos problemų yra ta, kad tarp rašalo butelių aukščio ir galvos dugno yra glaudus ryšys. Jeigu buteliukai yra per aukštai rašalas gali bėgti iš galvos (rašalas gali išbėgti ant grindų ar spausdintuvo). Jeigu buteliukai yra per žemai turėsite rašalo badą(gali susidaryti oro burbuliukai ir nepakatti rašalo spausdinimo galvai). Mašinose, kuriose naudojamos kasetės, yra mažai kontroliuojamas rašalo aukštis. Jei naudojate birių dažų sistemą arba atviras kasetes, neperpildykite jų! Dažniausiai gamintojas ant buteliuko ar kasečių pažymi rašalo lygį. Būtina palaikyti tinkamą rašalo lygį.

Patikrinkite spjaudiklio dėklą

Kitoje pusėje nuo uždarymo stoties yra „Spjaudiklio dėklas“. Jeigu atidžiai apžiūrėsite spausdintuvą spausdinimo metu, pamatysite, kad jis sustabdomas kaskart ir į jį patenka rašalas. Jis išlaiko rašalo tekėjimą. Laikykite jį visuomet švarų ir neperpildykite rašalo.

Nepraleiskite purkštukų patikrinimo kiekvieną dieną

Jei tik 50% purkštukų atliks darbą spausdinimas bus prastos kokybės. Priežastis, kodėl turite tik pusę purkštukų ta, kad retai naudojate mašiną, užsikimšusi uždengimo stotelė ar neišvalytos valytuvų mentės.

Norėdami pamatyti baltą rašalą ant purkštukų patikrinimo metu, naudokite skaidrę plevelę arba kažką skaidraus.

Ar reikia išjungti mašiną naktį?

Dauguma mašinų programinė įranga turi „pabudimo“ funkciją. Jūs galite nustatyti, kad galva būtų valoma kelis kartus per naktį ir tokiu būdu išlaikyti rašalo tekėjimą. Jeigu šios funkcijos neturite tuomet išjunkite mašiną.

Suplakite baltą rašalą

CMYK spalvos yra daug stabilesnės nei baltas rašalas. TIO2 nusės per naktį. Kai kurie rašalo gamintojai turi sunkų nusėdimą, todėl rašalas virsta mažais gabalėliais. Jeigu purtysite rašalą maži gabalėliai nusės į galvos spurkštukus. Kiti naujesni ženklai turi geresnį TIO2 pigmento gaudymo būdą ir nusodinimas yra minkštas. Tai reiškia, kad galite plakti rašalą ir gumulėliai susimaišys. Darykite tai kiekvieną dieną – ryte ir vakare.

Savaitinė priežiūra

Visi „Epson“ spausdintuvai turi dinaminius diržus, kodavimo juosteles ir kitas judančias dalis, kurios taip pat gali susidėvėti.

Išvalykite kodavimo juostą

Kodavimo juosta – maža plastiko juostelė, kuri eina per mašinos galą. Jei atidžiai įsižiūrėsite pamatyseite mažus ženklus ant jos. Tai spausdintuvo „smegenys“. Galva turi jutiklį, kuriame yra skaitymo žymės ant šios juostos ir nuo to nustatoma kur yra „namai“.  Kodavimo juosta turi rašalą arba kitą juostą ant jos.

Labai atsargiai išvalykite kodavimo juostą. Naudokite neaustinio audinio skiautelę ir atsargiai nuvalykite.

Išvalykite spausdinimo mašinos diržą

Yra spausdinimo juostos, perkeliančios spausdinimo vežimėlį visuose „Epson“ spausdintuvuose. Naudokite nedidelį dantų šepetėlį ir nuvalykite.

Sutepkite strypą

Galva juda ant lygaus strypo ir po kurio laiko jis gali nusilpti ir neveikti visu pajėgumu. Kiekvieną savaitę turėtumėte sutepti jį lengvu tepalu. Galite naudoti standartinę alyvą.

Patikrinkite šiukšlių bako lygį

Šiukšlių bakas, tai vieta kur visas rašalas bėga po galvos valymo. Jei bakas persipildys – rašalas išsilies. Tačiau dar blogiau, kad žarna, kuri eina nuo uždarymo stoties į šiukšlių baką gali užstrigti. Jei taip atsitiks uždengimo stotis persipildys, kai valysite galvą.

Darbo aplinka

DTG spausdintuvams nepriimtinas sausas oras. Jei oras yra sausas galvos rašalas yra labiau linkęs sukietėti. Idealios salygos yra nuo 50 iki 65% santykinės drėgmės bei 20 – 29 °C.

Palaikykite marškinėlių laikiklių tinkamą lygį

Marškinėlių laikikliai pagaminti iš lakštinio metalo ir plastiko, kuris yra ne visada plokščias. Visuomet įstikinkite, kad laikiklis yra plokščias/lygiagretus/lygus, tokiu būdu turėsite daug gerų kopijų.

Apibendrinimas

Laikydamiesi kelių paprastų taisyklių ir skiriant bent 5 minutes per dieną priežiūrai turėsite puikiai veikiantį spausdintuvą, laimingus klientus, puikiai atrodančius tekstilės gaminius. Apskritai neturėsite jokių problemų tik puikų įspūdį!